H4P820RFZA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 363
Datasheet
820 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
H4P820RFZA
DigiKey Part Number
H4P820RFZA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H4P820RFZA
Description
RES 820 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)