H4P43RFCA
DigiKey Part Number
H4P43RFCA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H4P43RFCA
Description
RES 43 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
43 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)