H4P430RFZA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
430 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
H4P430RFZA
DigiKey Part Number
H4P430RFZA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H4P430RFZA
Description
RES 430 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)