H4P33K2DCA
DigiKey Part Number
H4P33K2DCA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H4P33K2DCA
Description
RES 33.2K OHM 0.5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.2 kOhms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H4P33K2DCA Models
Category
Composition
Mfr
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)