H45K11BDA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
5.11 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
H45K11BDA
DigiKey Part Number
H45K11BDA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H45K11BDA
Description
RES 5.11K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
H45K11BDA Models
Category
Composition
Mfr
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)