H4154RBYA
DigiKey Part Number
H4154RBYA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H4154RBYA
Description
RES 154 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
154 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
EDA/CAD Models
H4154RBYA Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)