H4154KDYA
DigiKey Part Number
H4154KDYA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H4154KDYA
Description
RES 154K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
154 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
EDA/CAD Models
H4154KDYA Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)