EP9WS47RJ
DigiKey Part Number
A131423-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EP9WS47RJ
Description
RES 47 OHM 5% 9W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±5% 9W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Category
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bag
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.335" Dia x 1.575" L (8.50mm x 40.00mm)