C7307RGT
DigiKey Part Number
C7307RGT-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C7307RGT
Description
RES 307 OHM 2% 7W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
65 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
307 Ohms ±2% 7W Through Hole Resistor Axial Wirewound
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.335" Dia x 0.866" L (8.50mm x 22.00mm)