36401E22NFTDF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 276
Datasheet
22 nH Unshielded Thin Film Inductor 90 mA 2.65Ohm Max 0402 (1005 Metric)
36401E22NFTDF
DigiKey Part Number
36401E22NFTDF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
36401E22NFTDF
Description
FIXED IND 22NH 90MA 2.65 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
36401E22NFTDF Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.65Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Packaging
Box
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Thin Film
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)