3430H2F43KTDF
DigiKey Part Number
1712-3430H2F43KTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-3430H2F43KTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-3430H2F43KTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3430H2F43KTDF
Description
3430 H2 1% 43K 100PPM 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 kOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.096" L x 0.197" W (2.45mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)