3430B2F1R0TDF
DigiKey Part Number
1712-3430B2F1R0TDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-3430B2F1R0TDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-3430B2F1R0TDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3430B2F1R0TDF
Description
3430 B2 1% 1R0 100PPM 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.118" W (1.55mm x 3.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)