ANT-W63-FPC-SH50M4
DigiKey Part Number
343-ANT-W63-FPC-SH50M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63-FPC-SH50M4
Description
ANT WIFI6 FPC 25X20 50MM MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-W63-FPC-SH50M4 Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Gain
4.7dBi, 7.8dBi, 8.5dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 50mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
I-PEX MHF4
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz