ANT-DB1-LPD-125
DigiKey Part Number
343-ANT-DB1-LPD-125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-DB1-LPD-125
Description
RF ANT 2.4&5GHZ WHP PNL HING UFL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, U-NII, WiFi, WLAN Whip, Tilt U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-DB1-LPD-125 Models
Category
VSWR
1.5
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-14.7dB, -14.2dB
Series
Gain
2.8dB, 4.5dB
Packaging
Bag
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Features
Cable - 125mm
RF Family/Standard
WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5GHz
Height (Max)
4.134" (105.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz