ANT-916-WRT-RPS
DigiKey Part Number
ANT-916-WRT-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-WRT-RPS
Description
RF ANT 916MHZ DOME RP-SMA PNL MT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Dome RP-SMA Male Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-916-WRT-RPS Models
Category
Number of Bands
1
VSWR
1.9
Series
Gain
-0.1dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.433" (11.00mm)
Frequency (Center/Band)
900MHz, 915MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
900MHz ~ 930MHz