ANT-5GW-FPC-V100M4
DigiKey Part Number
343-ANT-5GW-FPC-V100M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-5GW-FPC-V100M4
Description
ANT 5G FPC 120X20 100MM MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, LTE Flat Patch MHF4 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-5GW-FPC-V100M4 Models
Category
Number of Bands
9
VSWR
Series
Gain
4.6dBi, 6.6dBi, 7.9dBi, 7.9dBi, 6.2dBi, 4.9dBi, 4.1dBi, 6.3dBi, 7.9dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF4
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 750.5MHz, 842.5MHz, 1.175GHz, 1.593GHz, 1.947GHz, 2.495GHz, 3.75GHz, 4.7GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 803MHz, 791MHz ~ 894MHz, 832MHz ~ 1.518GHz, 1.525GHz ~ 1.661GHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz