ANT-433-CW-HD-SMA
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-HD-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-HD-SMA
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
0.7dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
3.465" (88.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
420MHz ~ 445MHz