Image for YACT26MH55HB000000 is not available
YACT26MH55HB000000
DigiKey Part Number
YACT26MH55HB000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT26MH55HB000000
Description
STRAIGHT PLUG
Customer Reference
Detailed Description
55 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
55
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
23-55
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C