Image for YACT26MH21SD000000 is not available
YACT26MH21SD000000
DigiKey Part Number
YACT26MH21SD000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT26MH21SD000000
Description
STRAIGHT PLUG
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
21
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
23-21
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C