Image for YACT26MG39SC000000 is not available
YACT26MG39SC000000
DigiKey Part Number
YACT26MG39SC000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT26MG39SC000000
Description
STRAIGHT PLUG
Customer Reference
Detailed Description
39 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
39
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
21-39
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C