Image for YACT26JJ43SC000000 is not available
YACT26JJ43SC000000
DigiKey Part Number
YACT26JJ43SC000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT26JJ43SC000000
Description
STRAIGHT PLUG
Customer Reference
Detailed Description
43 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Color
Olive Drab
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
43
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
25-43
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C