Image for YACT24MJ61PB000000 is not available
YACT24MJ61PB000000
DigiKey Part Number
YACT24MJ61PB000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT24MJ61PB000000
Description
JAM NUT RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Number of Positions
61
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
25-61
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C