Image for YACT24MH21SD000000 is not available
YACT24MH21SD000000
DigiKey Part Number
YACT24MH21SD000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT24MH21SD000000
Description
JAM NUT RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Number of Positions
21
Voltage Rating
750VAC, 1050VDC
Shell Size - Insert
23-21
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C