Image for YACT24MD15JC000000 is not available
YACT24MD15JC000000
DigiKey Part Number
YACT24MD15JC000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT24MD15JC000000
Description
JAM NUT RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Number of Positions
15
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
15-15
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C