Image for YACT24JG41SC000000 is not available
YACT24JG41SC000000
DigiKey Part Number
YACT24JG41SC000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT24JG41SC000000
Description
JAM NUT RECEPTACLE
Customer Reference
Detailed Description
41 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Color
Olive Drab
Number of Positions
41
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
21-41
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C