Image for YACT20MG41JD000000 is not available
YACT20MG41JD000000
DigiKey Part Number
YACT20MG41JD000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT20MG41JD000000
Description
SQUARE FLANGE RECETACLE
Customer Reference
Detailed Description
41 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Number of Positions
41
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
21-41
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C