Image for YACT20MF32HE000000 is not available
YACT20MF32HE000000
DigiKey Part Number
YACT20MF32HE000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT20MF32HE000000
Description
SQUARE FLANGE RECETACLE
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Number of Positions
32
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
19-32
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C