Image for YACT20JD19SE000000 is not available
YACT20JD19SE000000
DigiKey Part Number
YACT20JD19SE000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YACT20JD19SE000000
Description
SQUARE FLANGE RECETACLE
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Primary Material
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Color
Olive Drab
Number of Positions
19
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
15-19
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C