FSK-21A-24 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Image for FSK-21A-24 is not available
FSK-21A-24
DigiKey Part Number
FSK-21A-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSK-21A-24
Description
CABLE FLXSTRP 24POS 2.54MM 1"
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Flexstrip Cable 0.100" (2.54mm) 1.000" (25.40mm)
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Length
1.000" (25.40mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.125" (3.18mm)