YFF32SC1E103M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF Feed Through Capacitor 25V 500 mA 300mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
YFF32SC1E103M
DigiKey Part Number
445-3007-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF32SC1E103M
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 25V 1206
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
500 mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Type
Feed Through
Size / Dimension
0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Capacitance
10000 pF
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
25V