VLS6045EX-681M
DigiKey Part Number
445-180928-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180928-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180928-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-681M
Description
FIXED IND 680UH 320MA 2.95 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 320 mA 2.95Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-681M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
300mA
DC Resistance (DCR)
2.95Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)