VLS6045EX-1R5N
DigiKey Part Number
445-173045-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173045-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173045-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-1R5N
Description
FIXED IND 1.5UH 5.3A 17 MOHM SMD
Detailed Description
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.3 A 17mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-1R5N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8.2A
DC Resistance (DCR)
17mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)