VLS6045EX-1R0N-CA
DigiKey Part Number
445-175149-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175149-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175149-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-1R0N-CA
Description
FIXED IND 1UH 6A 15.6 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6 A 15.6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-1R0N-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
12A
DC Resistance (DCR)
15.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)