VLS3015T-470MR31
DigiKey Part Number
445-3703-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3703-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS3015T-470MR31
Description
FIXED IND 47UH 310MA 1.406 OHM
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Wirewound Inductor 310 mA 1.406Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS3015T-470MR31 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
310mA
DC Resistance (DCR)
1.406Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)