VLS3010T-100MR65
DigiKey Part Number
445-4258-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4258-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS3010T-100MR65
Description
FIXED IND 10UH 650MA 468 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 650 mA 468mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS3010T-100MR65 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
650mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
468mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)