VLS201612ET-R47N
DigiKey Part Number
445-6624-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6624-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6624-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS201612ET-R47N
Description
FIXED IND 470NH 1.9A 63 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.9 A 63mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS201612ET-R47N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
DC Resistance (DCR)
63mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)