VLS2010ET-2R2M-CA
DigiKey Part Number
445-174113-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174113-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174113-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS2010ET-2R2M-CA
Description
FIXED IND 2.2UH 1.05A 228 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.05 A 228mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS2010ET-2R2M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
228mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)