VLF504012MT-150M-CA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4.492
Datasheet
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.08 A 320mOhm Max Nonstandard
VLF504012MT-150M-CA
DigiKey Part Number
445-17191-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF504012MT-150M-CA
Description
FIXED IND 15UH 1.08A 320 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VLF504012MT-150M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.01A
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)