VLF5012ST-100M1R0 is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 2.412
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 31.019
Datasheet
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 290mOhm Max Nonstandard
VLF5012ST-100M1R0
DigiKey Part Number
445-4236-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF5012ST-100M1R0
Description
FIXED IND 10UH 1A 290 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VLF5012ST-100M1R0 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
DC Resistance (DCR)
290mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)