VLF5010ST-2R2M2R0 is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 0
TDK
In Stock: 7.145
Datasheet
Bourns Inc.
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 77mOhm Max Nonstandard
VLF5010ST-2R2M2R0
DigiKey Part Number
445-4226-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF5010ST-2R2M2R0
Description
FIXED IND 2.2UH 2A 77 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VLF5010ST-2R2M2R0 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
DC Resistance (DCR)
77mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)