VLF4010ST-2R2M1R4
DigiKey Part Number
445-4208-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4208-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF4010ST-2R2M1R4
Description
FIXED IND 2.2UH 1.4A 81 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 81mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLF4010ST-2R2M1R4 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.4A
DC Resistance (DCR)
81mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.169" L x 0.157" W (4.30mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)