VLF302512MT-220M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 953
Datasheet
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 640 mA 700mOhm Max Nonstandard
VLF302512MT-220M
DigiKey Part Number
445-6786-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF302512MT-220M
Description
FIXED IND 22UH 640MA 700 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VLF302512MT-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
470mA
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)