VLF3010ST-220MR34 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 953
Datasheet
Similar
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 0
Datasheet
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 340 mA 970mOhm Max Nonstandard
VLF3010ST-220MR34
DigiKey Part Number
445-4552-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF3010ST-220MR34
Description
FIXED IND 22UH 340MA 970 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VLF3010ST-220MR34 Models
Category
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
970mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)