VLCF5020T-100MR87
DigiKey Part Number
445-3198-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3198-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3198-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLCF5020T-100MR87
Description
FIXED IND 10UH 870MA 182 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 870 mA 182mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLCF5020T-100MR87 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
870mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
182mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)