VLBU6565100T-R22L
DigiKey Part Number
445-181615-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181615-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181615-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLBU6565100T-R22L
Description
FIXED IND 220NH 70A 0.18 MOHM
Detailed Description
220 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 70 A 0.18mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLBU6565100T-R22L Models
Category
Current - Saturation (Isat)
33A
DC Resistance (DCR)
0.18mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)