Image for TFM201608ALC-R47MTAA is not available
TFM201608ALC-R47MTAA
DigiKey Part Number
445-TFM201608ALC-R47MTAATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM201608ALC-R47MTAA
Description
FIXED IND 470NH 4.3A 27 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Thin Film Inductor 4.3 A 27mOhm Max 0806 (2016 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
4.4A
DC Resistance (DCR)
27mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0806
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)