TFM201208BLE-R33MTCF
DigiKey Part Number
445-TFM201208BLE-R33MTCFTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-TFM201208BLE-R33MTCFCT-ND - Cut Tape (CT)
445-TFM201208BLE-R33MTCFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM201208BLE-R33MTCF
Description
FIXED IND 330NH 4.2A 25 MOHM SMD
Detailed Description
330 nH Shielded Thin Film Inductor 4.2 A 25mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
5.5A
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)