TCE0806G-900-2P
DigiKey Part Number
445-9339-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCE0806G-900-2P
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 3.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3.5Ohm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
10V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
TVS Diode ESD Protection
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.018" (0.45mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0302 (0806 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
100mA