SPM5020T-2R2M-LR
DigiKey Part Number
445-174497-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174497-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174497-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM5020T-2R2M-LR
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 40.7 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.6 A 40.7mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM5020T-2R2M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7A
DC Resistance (DCR)
40.7mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)