SPM5015T-4R7M-LR
DigiKey Part Number
445-174492-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174492-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174492-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM5015T-4R7M-LR
Description
FIXED IND 4.7UH 3.2A 103.5 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 103.5mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM5015T-4R7M-LR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.6A
DC Resistance (DCR)
103.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)